הצוות שלנו

 • מוריה בן עמי 

  מייסדת

  גדלתי בקיבוץ רביבים בו הייתה לי האפשרות לעשות כל מה שרק רציתי, סביבה מאמינה וקרקע מאד פורייה לקבל כל יזמות וכל רצון לעשייה. בכיתה יא', התחלתי להתנדב במסגרת ארגון LEAD ב"פנימיית אשלים"- פנימייה לבנים שהוצאו מהבית בצו בית משפט ולראשונה ראיתי מציאות אחרת. פגשתי נערים שלמרות שהיו בעלי יכולות אדירות, לא גדלו בסביבה תומכת ולא האמינו בעצמם. במסגרת הפעילות שלי בארגון LEAD, הקמנו גוף מייצג לנערים בפנימייה – מועצת נוער שהונהגה ע"י ילדי הפנימה ויזמה ושינתה למענם. מסגרת זו נתנה לנערים את הכלים ואת האמונה שבכוחכם לקחת אחריות על החיים שלהם, והראתה להם שגם הם מסוגלים להצליח ולהיות דוגמא אישית לסביבה.  גם אני למדתי מהפרויקט - הבנתי שכל מה שהנערים היו צריכים זה מישהו שיאמין בהם ולא יוותר , שייתן להם כלים, ומצפן לדרך. הבנתי שאם זה עבד באשלים זה יכול לעבוד גם במקומות אחרים וכשהגעתי לירושלים ופגשתי את אלדד ראיתי שזה הכיוון אליו אנחנו הולכים.

  מוריה בוגרת תואר ראשון ליחסים בינלאומיים וחינוך מהאוניברסיטה העברית.

 • אלדד פוסטן 

  מייסד

  הרעיון ל'שמי"ם הם הגבול' נולד מתוך השירות הצבאי שלי במסגרתו שרתתי כמפקד בקורס חובלים. אחת ממטרות הקורס הייתה להקנות תחושת מסוגלות לצוערים בדרך כלל באמצעות תרגול פיזי. כשהשתחררתי והתחלתי לעבוד עם נוער בסיכון הבנתי שהשורש של הרבה מהבעיות שלהם הוא מחוסר באותה 'תחושת מסוגלות' שבניתי לצועריי בקורס. עצם העבודה שאינם מאמינים ביכולתם להשפיע ולשנות את עתידם מוביל לאותה התדרדרות התנהגותית המלווה בסמים, אלכוהול, גזענות ואלימות. הבנתי שאם אוכל למצוא דרך לבנות את אותה 'אמונה בעצמי' מבלי האתגרים הפיזיים אצליח לעקור את הבעיה מהשורש ולבלום התדרדרות הזו . העמותה מובילה את חניכה במסלול עולה של הצלחות קטנות שבפסגה הם יאמינו וידעו שמבחינתם 'השמי"ם הם הגבול' .  

  אלדד הינו בוגר תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית. היום אלדד מנהל פיתוח עסקי בקרן הון סיכון OurCrowd.

 • אסנת יהודה

  מנכל"ית

  נולדתי בבני-ברק. לאחר שהגעתי לשירות לאומי ולאוניברסיטה העברית בירושלים - התאהבתי בעיר ונשארתי בה.

  אני נשואה לדני ואמא לשלוש בנות מדהימות: שנהב, ברקת ואופל.

  עבדתי שנים רבות בחברת הייטק Electric Fuel בתפקידים שונים, ביניהם מנהלת משאבי אנוש ומנהלת שיווק ישראל. לאחר סגירת החברה עברתי לשדה התרבות הירושלמי. הפקתי אירועים ופסטיבלים גדולים, בשילוב תוכן וייעוץ אומנותי למוסדות תרבות ירושלמיים.

  משנת 2011 עצמאית בתחום. באותה שנה ייסדתי את "מחוגים - המרכז לשעות הפנאי", מוסד תרבות לילדים, מבוגרים וטף.

  לאחר כמה שנים, הצטרפתי לצוות של YMCA בירושלים והקמתי את מחלקת האירועים והתכניות. בהמשך תפקדתי בפועל כסמנכ"לית יחידת התוכן. בתפקיד זה הבנתי עד כמה אני אוהבת אדם באשר הוא, ללא הבדל דת, מעמד או עיסוק ועד כמה אני מאמינה גדולה בחיבור בין אנשים.

  משם הדרך הייתה קצרה ללימודים במכון אדלר להעמקה בגישה האדלריאנית. להבין שכולנו שווי ערך ויחסים בין בני-אדם תלויים בעיקר בתקשורת טובה.

  היום אני בוגרת הנחיית קבוצות הורים וייעוץ פרטני ושמחה לתרום מהבנתי האדלריאנית לעמותת שמי"ם.

  שמי"ם מבחינתי מובילה את הדרך בה חינכתי  ועודדתי את בנותיי: לתחושת מסוגלות, לצמיחה ולהגשמת חלומות.  אני אכן  מאמינה שאם בני הנוער יאמינו בעצמם - הם יהיו מסוגלים להגיע לאן שרק ירצו. איך אדלר אמר לפני 100 שנה: "הכול יכול להיות אחרת!".

 • טל לנטו 

  מנהלת צוות והכשרה

  ירושלמית מבטן ולידה - נולדתי, גדלתי והתחנכתי בשכונת גילה בעיר. אני נשואה לבחיר ליבי אדם ואמא לרומי המתוקה. במהלך התיכון הייתי חברה בארגון LEAD. במסגרת התוכנית התנסתי בהקמת פרויקטים בעיר למען הקהילה, שלצערי הרב לא צלחו מעבר לשלב הפיילוט. אולם, המטרה לא הייתה ההצלחה בבניית פרויקט אלא הניסיון הרב שמקבלים מהתהליך בגיל כה צעיר. זו הייתה הפעם הראשונה שהתנסתי בכלי היזמות.

  לאחר התיכון התגייסתי לצבא במסלול ייעודי לקצונת ת"ש. לאחר שירות כמש"קית ת"ש בגולני יצאתי לקצונה ושירתתי כקצינת ת"ש של בסיס מל"י 500. את השירות סיימתי כמפקדת קורס ת"ש. במהלך התפקיד האחרון שלי בהדרכה התחלתי להתעניין בתחום החינוך, לאחר שנוכחתי לראות את ההשפעה הגדולה שיש בחניכה אישית ודוגמא אישית. על כן, לאחר השחרור התחלתי לעבוד כמתרגלת של כיתות אומ"ץ בתיכון בו למדתי - מקיף גילה. העבודה עם בני הנוער נתנה לי סיפוק אדיר וחידדה אצלי את ההבנה ששינוי אמיתי נוצר בחינוך.

  לשמי"ם הם הגבול הצטרפתי בשנת 2014 כמדריכה בבי"ס זיו ודרך העשייה התחברתי עמוקות לעמותה ומטרותיה. ראיתי ממקור ראשון כיצד כלי היזמות תורם לפיתוח תחושת המסוגלות העצמית של בני הנוער וכיצד הפעילויות שלנו מחברות בין בני הנוער לחברה ולקהילה שהם חיים בה. לאור החיבור החזק למהות העמותה נשארתי בעמותה שמהווה לי בית שני ומילאתי מספר תפקידים כשהנוכחי הוא מנהלת צוות והכשרה.

  במקביל לעמותה, טל היא דוקטורנטית במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית.

 • יובל טל

  רכזת הדרכה

  נולדתי וגדלתי בבאר שבע, וגדלתי בבית ספר שנמצא על קו תפר בין שכונה מבוססת לבין שכונת שיכונים. מגיל צעיר החינוך הבלתי פורמלי נכנס לחיי, כנערה הייתי פעילה ומדריכה בתנועת הצופים ובפרויקט "מנהיגות מדעית" של קרן אילן רמון שמשרישה מקצועות מדעיים בבתי ספר בשכונות מוחלשות בעיר. לאחר התיכון שירתי כשנתיים באגף המבצעים של חיל הים ומאז שסיימתי את שירותי נדדתי בארץ, תחילה גרתי ביפו ולאחר מכן במצפה רמון שם עסקתי בתפקידים שונים של ניהול צוותים. חייתי בין פערים חברתיים כל חיי ואקטיביזם חברתי הוא הדלק שמניע אותי. עברתי לגור בירושלים לפני כשלוש וחצי שנים והתאהבתי במגוון האנושי ובקסם של העיר, התחלתי לעבוד כמדריכת שיקום בבריאות הנפש מה שהוביל אותי לבסוף ללמוד עבודה סוציאלית. למרות זאת עולם החינוך תמיד משך אותי וכך הגעתי לעמותת שמי"ם, התאהבתי בדרך של העמותה להעניק כלים לחיים לבני הנוער דרך היזמות החברתית ובאנשים המובילים את העמותה. בשנה הראשונה שלי הדרכתי את כיתה ז' במקיף גילה וכיום אני רכזת הדרכה.  

 • טל דורין 

  רכזת הדרכה

  נולדתי וגדלתי בירושלים, ולמדתי מחול בתיכון שליד האקדמיה למוזיקה ומחול. כל חיי רקדתי ותנועה עד היום היא חלק בלתי נפרד מחיי.


  דרך הדרכות בקייטנות נחשפתי והתחברתי לילדים, ולאחר השירות הצבאי שלי רציתי ללמוד תחום הקשור לסיוע ותמיכה בילדים ונוער. התחלתי ללמוד תואר ראשון בחינוך מיוחד עם התמחות באומנות בדוד ילין בשילוב עם תעודת הוראה. למדתי ארבע שנים, בהן לימדתי תלמידים עם סוגי קושי וצרכים שונים, בתחומים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים וקשיי למידה. לאורך השנים ובמיוחד בשנת הסטאז' שלי, אותה עשיתי בבית הספר "אילנות", התעניינתי ספציפית בתחום הייעוץ החינוכי ובחרתי להתמקד בו באופן מקצועי. לאחר שצברתי מעט ניסיון בבתי הספר,הגעתי לשמי"ם בעקבות רצון להמשיך לעסוק בחינוך מיוחד עם נוער בסיכון, בדגש על יזמות ועשייה חברתית. חלק חשוב בעיני הוא ליווי המדריכים שלנו בתהליכים חינוכיים משמעותיים והכוונתם לאורך השנה.


  טל היא כעת סטודנטית לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים.

 • מתן שהרבני 

  מנהל כספים

  גדלתי והתחנכתי בכפר ורדים שבגליל המערבי. עם סיום התיכון ולאחר נעורים שלמים שהועברו בשבט הצופים של הישוב, הצטרפתי לשנת שירות בגרעין ״במדבר״ מטעם תנועת הצופים. במסגרת שנה זו גרתי בשכונה ד׳ בבאר שבע שם לקחתי חלק בפרויקטים קהילתיים שונים ובפיתוח ילדים ובני נוער. כמו כן שנת השירות נסובה סביב פרויקט לקידום דו-קיום בין בדואים ויהודים בנגב במסגרתו לימדנו שיעורי עברית וחשבון בבתי ספר בדואים ויהודים, יחד עם שותפים בדואים בני גילנו. לאחר שנת השירות התגייסתי ליחידה 8200 ובה שירתתי חמש וחצי שנים.

   

  כיום מתן גר בירושלים והוא סטודנט בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית.