!בואו להדריך איתנו

תכל'ס, המדריכים והמדריכות שלנו הם בתפקיד הכי חשוב בעמותה!

 

המדריכים והמדריכות נמצאים בשטח עם בני הנוער, הם אלו המובילים את התהליך החינוכי, הם מכשירי היזמות, הם דמות משמעותית לבני הנוער והם הדוגמא והמודל שבני ובנות הנוער פוגשים.

מדריכי השמי"ם הם בעלי תחושת אחריות רבה, פתיחות מחשבתית, יצירתיות, חיבור אישי והשקעה. הם מונעים מרצון לעשייה, שאיפה לשינוי חברתי ותחושת משמעות.

 

המדריכים והמדריכות שלנו הינם סטודנטים המקבלים מלגת לימודים. ההדרכה נעשית בצוותי הדרכה (צמד מדריכים/ מדריכות) ולכל צוות קבוצה אחת בשכבת גיל אחת. מרבית פעילות ההדרכה בעמותה נעשית בשעות הבוקר והצהריים בבתי ספר.

רוצים ורוצות להצטרף אלינו? הרשמה לשנת הלימודים הבאה עוד לא פתוחה, אבל ניתן להשאיר פרטים כאן, ונחזור אליכם עם פרטים כשהיא תיפתח!

"לראות את החבר׳ה הצעירים בפעולה, מאמינים בעצמם, ומובילים עשייה חברתית בקהילה, זה שווה את הכל. 

להגיע לבני נוער ולעבור איתם תהליך כזה, זו העשייה הכי משמעותית שיש."

שירן בנבניסטה, סטודנטית שנה ב' לחינוך - 

דורון רם, סטודנט שנה א' לרפואת שיניים - 

"בתוך כל חיי היומיום העמוסים של הלימודים והעבודה, שמי"ם העניקו לי פעם אחת בשבוע הזדמנות,

שבה אני זוכה לנצל את היכולות שלי כדי להשפיע ישירות על נוער מדהים,  לקבל סיפוק אדיר, לתרום לחברה הירושלמית שבה אני חי, ועוד להרוויח על זה מלגה מכובדת."

"המלגה והעבודה עם החבר׳ה הצעירים בעיר גורמת לך להסתכל על ירושלים האמיתית והמסקרנת. בתור סטודנט זה נתן לי להכיר צדדים שונים בעיר שלא הכרתי, ופתח אותי לחוויות חדשות לגמרי."

- הראל כהן, סטודנט שנה ג' למשפטים ומנהל עסקים

"המלגה בשמי"ם נותנת לך כלים לחיים שלא חשבת שתקבל בזמן הלימודים באוניברסיטה. ההדרכה של הנערים בעזרת יזמות, בעצם מעבירה אותך שיעור מעמיק יותר על מה זו יזמות בכלל, ואיך הופכים רעיון תיאורטי למיזם אמיתי שעובד במציאות."

ניר גוטליב, סטודנט שנה ג' לפילוסופיה - 

ליווי והדרכה של הצוות

לאורך כל השנה כל צוות מלווה באופן צמוד על ידי רכזת הדרכה. ליווי הרכזת נעשה על ידי ישיבות צוותיות, סיוע בכתיבת והעברת פעילויות וכן תמיכה ועזרה למדריכים בכל נושא והתייעצות.

​​

ישיבות מדריכים המתקיימות אחת לחודש בהן נשים דגש על הכשרת בהתאם לתוכנית השנתית וכן על העשרה בנושאים הקשורים לעולם הרחב של העמותה